Jak założyć witrynę dla projektu?

 • Każda grupa projektowa zakłada, prowadzi i oddaje (po zakończeniu pracy) witrynę, na której publikuje wyniki swoich prac. Ze względu na wygodę i funkcjonalność witryna powinna zostać założona w serwisie blogger.com. Odstępstwa od tej reguły muszą zostać uzgodnione z prowadzącym zajęcia przed przystąpieniem do prac.
 • Procedura zakładania:
 1. Założyć konto na gmail.com dla projektu (nie dla osoby!)
  UWAGA 1: wybrać login stosowny do tematu (np. fizyka.zseem, matem3technikum) UWAGA 2: login i hasło należy potem ODDAĆ razem z projektem.
 2. Wybrać jeden z dwóch serwisów:
  A. Blogger Google - blogger.com (łatwiejszy, o mniejszych możliwościach, bez możliwości uploadowania plików)
  lub
  B. Google Sites - sites.google.com (trudniejszy, o wielkich możliwościach, z prawem uploadowania plików)
Następnie w zależności od wyboru (A lub B):
A.
 1. Zalogować się z pomocą założonego wcześniej konta Gmail w serwisie blogspot.com.
 2. Skonfigurować wstępnie bloga.
 3. Wybrać dobrą nazwę serwisu (patrz UWAGA 1 - np. matem3technikum.blogspot.com. Może być taka jak login lub INNA. Taka sama jest wygodniejsza, jednak nie zawsze się da - może być zajęta, nie są dozwolone kropki - np. nie da się założyć fizyka.zseem.blogspot.com).
 4. Sprawdzić, że blog działa (wpisując do przeglądarki adres WWW).
 5. Podać adres prowadzącemu zajęcia - do zatwierdzenia.
 • Publikowane posty mają ETYKIETY, które można wykorzystać do automatycznej budowy MENU (trzeba w ustawieniach dodać blok boczny LISTA ETYKIET).
B.
 1. Zalogować się za pomocą założonego wcześniej konta Gmail w serwisie sites.google.com
 2. Założyć i skonfigurować wstępnie witrynę (uwaga: nazwa, która zostanie wybrana w linii tekstowej adresu URL witryny (po http://sites.google.com/site/) jest niezmienialna i dlatego należy ją pieczołowicie dobrać. Podlega ona zatwierdzeniu przez prowadzącego zajęcia.
 • W A. i w B. Można zapraszać do oglądania, tworzenia lub administrowania razem z autorem bloga innych posiadaczy kont pocztowych gmail.com.