- Każda grupa projektowa zakłada, prowadzi i oddaje (po zakończeniu pracy) witrynę, na której publikuje wyniki swoich prac. Ze względu na wygodę i funkcjonalność witryna powinna zostać założona w serwisie blogger.com. Odstępstwa od tej reguły muszą zostać uzgodnione z prowadzącym zajęcia przed przystąpieniem do prac.
- Procedura zakładania:
- Założyć konto na gmail.com dla projektu (nie dla osoby!)
UWAGA 1: wybrać login stosowny do tematu (np. fizyka.zseem, matem3technikum) UWAGA 2: login i hasło należy potem ODDAĆ razem z projektem. - Wybrać jeden z dwóch serwisów:
A. Blogger Google - blogger.com (łatwiejszy, o mniejszych możliwościach, bez możliwości uploadowania plików)
lub
B. Google Sites - sites.google.com (trudniejszy, o wielkich możliwościach, z prawem uploadowania plików)
A.
- Zalogować się z pomocą założonego wcześniej konta Gmail w serwisie blogspot.com.
- Skonfigurować wstępnie bloga.
- Wybrać dobrą nazwę serwisu (patrz UWAGA 1 - np. matem3technikum.blogspot.com. Może być taka jak login lub INNA. Taka sama jest wygodniejsza, jednak nie zawsze się da - może być zajęta, nie są dozwolone kropki - np. nie da się założyć fizyka.zseem.blogspot.com).
- Sprawdzić, że blog działa (wpisując do przeglądarki adres WWW).
- Podać adres prowadzącemu zajęcia - do zatwierdzenia.
- Publikowane posty mają ETYKIETY, które można wykorzystać do automatycznej budowy MENU (trzeba w ustawieniach dodać blok boczny LISTA ETYKIET).
- Zalogować się za pomocą założonego wcześniej konta Gmail w serwisie sites.google.com
- Założyć i skonfigurować wstępnie witrynę (uwaga: nazwa, która zostanie wybrana w linii tekstowej adresu URL witryny (po http://sites.google.com/site/) jest niezmienialna i dlatego należy ją pieczołowicie dobrać. Podlega ona zatwierdzeniu przez prowadzącego zajęcia.
- W A. i w B. Można zapraszać do oglądania, tworzenia lub administrowania razem z autorem bloga innych posiadaczy kont pocztowych gmail.com.